Su kaçağı tespiti servisi İstanbul ve Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Eyüp Esenler Esenyurt Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kâğıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu Adalar Ataşehir Beykoz Çekmeköy Kartal Kadıköy Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar ilçelerinde su kaçağı bulma hizmetini 7/24 99 tl ücretle yapan su tesisatçı firması.

 • Su Kaçağı TespitiSu Kaçağı Nedir ?
  • Su tesisatı borularında oluşan çatlama,kaynak patlaması,yanlış montaj gibi nedenler sebebi ile oluşan sızıntılara su kaçağı diyoruz.
 • Hangi Sebepler neticesinde Oluşur ?
  • Doğal ve insansal sebepler neticesinde ortaya çıkmaktadır.
  • Şebeke suyuna aşırı derece yükseklikte basınçla su gelmesi ile zarar gören su tesisatı sızıntı meydana getirir. Bu doğal bir olaydır.
 • Birde su tesisat ustasının tesisatı döşeme işlemi yaparken montaj hatası ve kullanmış olduğu pimaş ve boruların kalitesiz malzeme olmasıdır.Kalitesiz malzeme zamanla kaçağa yol açmaktadır.

 

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Su kaçağı bulmak için kullanılan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. En yaygın olarak su tesisatçı firmalar tarafından  kullanılan yöntemler aşağıdaki gibidir.

 1. Akustik Dinleme Cihazı ile Su Kaçağını Tespit etme(Şebeke suyu hattındaki kaçağı tespit etme amaçlı kullanılır.)
 2. Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti(Genellikle kombi,petek ve sıcak su tesisatı kaçaklarında kullanılır.)
 3. Kanal Görüntüleme Cihazı ile Su Kaçağı Bulma(genel olarak pimaş hattındaki su kaçaklarını bulmak için kullanılmaktadır.Banyo,Tuvalet,Mutfak Pis su giderleri)

Su Sızıntısı Bulma ve Onarımı

Su patlağı ev ve iş yerlerinde kullanılan tesisat malzemelerinin zamanla deformasyona uğraması sonucu oluşan arızalardır.
Kral Tesisat ev veya iş yerinizdeki su sızıntılarını, kameralı su kaçağı bulma tekniği sayesinde noktasal bir şekilde bulur ve tek bir seramiğin altından robotla su kaçağı bulma yöntemiyle de sizleri bu dertten kurtarır.

Bunun için yapmanız gereken tek şey ise 0212 644 40 55 numaralı telefonu arayarak en kısa sürede Kral Tesisat’ın profesyonel ekibinden destek almaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Tesisat hattında meydana gelen su sızıntısı duvarlarla beraber su faturanızı da şişirir yani su kaçağından hem eviniz hem de bütçeniz zarar görür. Bunların zarar görmemesi için su kaçağının tespiti ve onarımı için bir an önce harekete geçmelisiniz.
Su sızıntıları genellikle montaj veya kullanım hatalarından meydana gelir.
Su patlağını bulmak için tesisatçılar çeşitli teknikler uygular.

En eski teknik ve hala bazı firmaların kullandığı teknik kırarak su sızıntı noktasını bulmaktır. Bu teknikte kaçak noktası bulunana kadar boruların geçtiği yerdeki duvarlar kırılır.
Kral  Tesisat kullandığı kameralı su kaçağı tespiti sayesinde duvarların, kırılıp dökülmeden su sızıntısı bulma ve tespiti edilecek ve onarım işlemi yine kırmadan gerçekleştirilecektir.
Kral Tesisat, su kaçağı tespiti işlemini son teknoloji ürünü kaçak tespit cihazıyla duvar altındaki boruların görüntüsü çekiliyor. Görüntüler bilgisayarda incelenerek kaçak noktası tam olarak tespit ediliyor.  Bu yöntemde hiçbir yer kırılıp dökülmüyor ve kaçak olan alanda tadilat işleri karşınıza çıkmıyor. En temiz ve hızlı sonuç alınacak teknik cihazla su kaçağı tespitidir.

Makinayla Su Sızıntısı Bulma Noktasal Kaçak Tespiti
firmamız kullandığı modern teknikler ve profesyonel ekibi ile sizlere kaliteli ve garantili hizmet sunmayı kendisine ilke edinmiştir

su patlağı problemi ortaya çıkmadan anlamanız biraz geç sürebilir.
Su sızıntısı problemi banyodayken alt katınızda oturan komşunuzun evine su damlattığında problemin anlaşılması daha erken olur. Çoğu kez meydana gelen gizli su kaçaklarının ev veya iş yeri sahibi tarafından anlaşılması zaman alabilir.
Evinizde veya iş yerinizde su tesisatında patlak olup olmadığını birazdan yazacağımız yöntemler sayesinde anlayabilecek ve profesyonel desteğe ihtiyaç duyabileceksiniz.
Öncelikle duvarlarınızda kabarma, şişme, rutubet vb. gibi değişiklikler gözlemliyorsanız evinizde gizli su kaçağı var demektir.  Bunu anlamanın bir yolu da evinizdeki ana vanayı kapatıp su sayacını kontrol etmektir.

Vana kapalı olduğu sayacınız dönmeye devam ediyorsa İstanbul’un ilçe ve semtlerinde profesyonel ekibi ile modern teknikler kullanarak hizmet veren Kral Tesisat’a ulaşabilirsiniz.
Su tesisatı çatlakları sadece duvarlarınızı şişirmekle kalmaz, faturalarınızı da şişirir.

Sürekli su akıttığından ve sayaç hızla dönerek faturanıza da yansır. Boşa akan suya para ödersiniz.

Hele ki temiz suya hatta bir damla suya bile ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu israfı önlemek için hemen  iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir